Krynica-Zdrój to wyjątkowe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Spokój i cisza pobliskich lasów, idealnie współgra z mnóstwem ciekawych atrakcji, dopasowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Również pobliskie miasteczka w swojej ofercie atrakcji, posiadają wszystko to, czego nie może zabraknąć na rodzinnym wyjeździe.
Dla aktywnych, kreatywnych i ciekawskich rodzin, Krynica-Zdrój przygotowała niespodzianki, którym nikt nie zdoła się oprzeć.
Pierwszą z nich są dwa parki linowe, które zapewnią wspaniałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oba obiekty zbudowane są na naturalnie rosnących drzewach i znajdują się w naprawdę urokliwych miejscach.
Krynicki Park Linowy położony jest na Czarnym Potoku, u podnóża Jaworzyny Krynickiej, natomiast drugi Park Linowy Mamut zlokalizowany jest na szczycie Góry Parkowej - jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych Krynicy.
Bezpieczną dawkę adrenaliny odczujecie przypięci do lin asekuracyjnych, podążając wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. Krynicki Park Linowy czynny jest przez cały rok.
Kolejna atrakcja, na której cała rodzina nie tylko będzie się doskonale bawić, ale również przeżyje wspólnie niezapomnianą przygodę to Questing, czyli edukacja w formie zabawy. Uczestnicy wędrują po nieoznakowanych szlakach, szukając i rozwiązując zagadki. Zabawa składa się z kilku etapów, a każdy z nich odbywa się w innym miejscu.
Wspaniała zabawa czeka na Was również w Minigolf Park Krynica. To kompleks, w którym znajduje się nie tylko tor do gry w mini golfa, ale również plac zabaw dla dzieci, restauracja i kawiarenka.
Wszystkich, a szczególnie tych, którzy mają ochotę na chwilę odpoczynku i regenerację sił do dalszej zabawy, Krynica zaprasza na przejazdy dorożkami ulicami miasta. Te same miejsca widziane się w innym świetle, a wycieczka nabiera przyjemnego klimatu.
Kolejną niespodzianką, jaką przygotowała dla Was Krynica-Zdrój jest Sankostrada, czyli tor saneczkowy, na którym niezależnie od wieku, można przeżyć szaleńczą zabawę. Atrakcja polega na zjeździe, na specjalnych sankach, rynną o długości około 800 metrów. Można wypróbować zjazd nocą, ponieważ sankostrada jest dobrze oświetlona.
Tym razem coś dla ciekawskich i pełnych energii – Escaperoom Krynica. „Tajemnica faraona” to pokój, w którym zostanie zaspokojona nawet największa dziecięca ciekawość. Eksploracja piramidy Faraona, która zamienia się usianą pułapkami, labiryntami i zagadkami próbę ucieczki z piramidy. „Cube” to sala, w której cała rodzina będzie zaangażowana w odnalezienie klucza i ucieczkę. Baza wojskowa Strefa 51istnieje naprawdę! Zostajecie skierowani do bazy, aby rozwikłać wszystkie tajemnice i uratować planetę przed zagładą. "Strefa 51" to jedna z trudniejszych opcji, ale przy tym jest niezwykle fascynująca i motywująca do działania.
W Tyliczu, miejscowości położonej nieopodal Krynicy, rodziny mogą spróbować swoich sił na torze gokartowym. Gwarantowana doskonała zabawa i wspaniałe wspomnienia.
Oczywiście w miejscu takim jak Krynica, nie mogło zabraknąć miejsc, gdzie całą rodzina możecie udać się na niezapomnianą wycieczkę rowerową. Trasy rowerowe Krynicy-Zdrój i jej okolic z pewnością mile zaskoczą nawet zagorzałych fanów dwóch kółek.
Kolejna grupa niespodzianek to atrakcje skierowane do osób, które uwielbiają spędzać czas w wodzie, bo i takich w Krynicy nie brakuje.
Spływy pontonowe i spływy kajakowe to idealna propozycja, na słoneczny dzień, kiedy zastanawiacie się jak wykorzystać tak piękną pogodę. To rozrywka dla każdego poszukującego bezpiecznej i pełnej pozytywnych emocji przygody. Z całej rzeki można wybrać konkretne i specyficzne odcinki. Są bowiem takie, którymi rekreacyjnie i bardzo przyjemnie może przepłynąć rodzina z dziećmi oraz takie, które licznymi bystrzynami zadowolą spragnionych trochę mocniejszych wrażeń.
Możecie również skorzystać z oferty odkrytych basenów, gdzie oprócz obserwowania beztroskich, pluskających się w basenie pociech, możecie w spokoju położyć się na kocu i oddać swoją skórę pod działanie promieni słonecznych, oczywiście nie zapominając o kremach z filtrem. Basen odkryty w Krynicy to spokojne miejsce, gdzie będziesz mógł cieszyć się doskonałą pogodą i wypoczynkiem z rodziną. Kąpielisko w Tyliczu to urokliwe i zaciszne miejsce otoczone lasem, posiadające rekreacyjny teren do gry w siatkówkę i nie tylko. Centrum rekreacyjne w Muszynie gwarantuje wspaniałą zabawę dla dzieci i dorosłych. Na terenie kompleksu znajdują się m.in. basen rekreacyjny, 4 jacuzzi oraz brodzik dla dzieci z atrakcjami.
Następna propozycja to atrakcje, które są idealnym rozwiązaniem, gdy chcecie na chwilę odpocząć lub po prostu, gdy pogoda nie jest taka jak powinna.
Ogrody zmysłów i ogrody biblijne to miejsca, w których można się na chwilę wyciszyć, a dodatkowo dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Ogród zmysłów w Muszynie podzielony jest na kilka stref. Przed wejściem do każdego z ogrodów umieszczona jest tablica informacyjna, prezentująca opis ogrodu i roślin które w nim się znajdują.
Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat miasta i nie tylko, zapoznajcie się również z ofertą Muzeów, znajdujących się w Krynicy-Zdroju i okolicach. Muzeum Nikifora, w którym znajduje się twórczość polskiego malarza pochodzenia łemkowskiego i przedstawiciela prymitywizmu. Muzeum to mieści się w drewnianym budynku "Romanówka", przy Bulwarach Dietla na Deptaku. Muzeum Zabawek "Bajka" to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli przypominają sobie, jak wyglądał ich świat dziecięcych fantazji. Muzeum Turystyki Górskiej posiada ekspozycje poświęcone przede wszystkim historii turystyki na terenie Beskidu Sądeckiego oraz walkom partyzanckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie, w którym znajduje się kilkaset spreparowanych zwierząt, wiele z nich to gatunki prawnie chronione.
Znajdujące się na terenie Muszyny - Muzeum Regionalne "Państwa Muszyńskiego", w którym podziwiać można pamiątki po dawnych starostach, mieszczanach muszyńskich, Łemkach oraz Żydach zamieszkujących ten region.
Ostatnia propozycja to Muzeum Dziejów Tylicza, które znajduje się w budynku dawnego ratusza i posiada kilka sal wypełnionych skarbami historii związanymi z Tyliczem i jego mieszkańcami.
Macie ochotę na rodzinną wycieczkę edukacyjną? Poznajcie kilka ścieżek edukacyjnych, znajdujących się na terenie uzdrowiska:
"Na Stoku Jaworzyny Krynickiej" - posiada najciekawsze fragmenty krajobrazowo-przyrodnicze stoków Jaworzyny Krynickiej. Trasa ma długość 4,5 km, a przybliżony czas przejścia szlaku to ok. 2 godzin, Kolejna ścieżka edukacyjna znajduje się na Górze Parkowej. Spacerując od przystanku do przystanku podziwiać można wiele gatunków flory i fauny rodzimej i obcego pochodzenia.
Ścieżka "Ptaki okolic Bradowca" zaprasza na ciekawy spacer ornitologiczny, podczas którego poznamy gatunki panujących w okolicy ptaków i najciekawsze aspekty związane z ich biologią i ochroną. Wyprawa prowadzi leśnymi ścieżkami Beskidu Sądeckiego, którego niemal cały obszar objęty jest ochroną w ramach Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz obszaru Natura 2000 Ostoja Popradzka. Ochronie podlegają tu niezwykle cenne zasoby przyrodnicze. Równie ważne są walory krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe. Warto o tym pamiętać podczas górskich wycieczek i z szacunkiem oraz troską traktować tutejsze szlaki i żyjące w ich otoczeniu rośliny i zwierzęta.
"Ścieżka Ornitologiczna" to przepiękna, malownicza ścieżka przyrodnicza biegnie dookoła Łopaty Polskiej w uzdrowiskowej części Żegiestowa. Na ścieżce spotkać można mnóstwo różnych gatunków ptaków. Szczególnie polecane jest przejście ścieżki w okresie wiosennym (kwiecień - czerwiec), wtedy śpiewy ptaków są szczególnie intensywne.
Ścieżka przyrodnicza „Na Rakowsku” jest oznakowana i posiada 9 wybranych stanowisk obserwacji przyrodniczej. Ścieżka o długości ok. 4 km, ma na celu przybliżenie walorów przyrodniczych okolic Tylicza, sposobów zrównoważonego gospodarowania zasobami przyrody oraz umożliwienie praktycznego włączenia się w ochronę środowiska przyrodniczego.
„Las Lipowy Obrożyska” znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Ścieżka liczy 4200 m długości i obejmuje 7 przystanków zaopatrzonych w tablice informacyjne, zawierające skondensowaną informację dotyczących charakterystycznego fragmentu rezerwatu. Rezerwat ten jest jednym z najciekawszych kompleksów lasów liściastych na terenie Beskidów. Gatunkiem tworzącym drzewostan jest lipa drobnolistna. Towarzyszą jej jodła, świerk i buk. Unikalność terenu polega głównie na tym, że lipa tworzy drzewostan lity. Okazy lipy dochodzą do 32 m wysokości, a najgrubsze z nich maja 3,9 m obwodu na wysokość na wysokości 1,3 m. Ich wiek ocenia się na 200 lat. Na tym terenie, podziwiać można również liczne gatunki ptaków śpiewających.
Dla najmłodszych podróżników Krynica-Zdrój przygotowała atrakcje dedykowane tylko dla nich. Sala zabaw "Mały Robinson" to miejsce, w którym Twoje dziecko będzie bawić się w najlepsze, rozwinie swoje zdolności manualne oraz pobudzi swoją wyobraźnie.
Zuzunia to specjalny plac zabaw dla dzieci pełen wyjątkowych atrakcji.
Ostatnia propozycja to coś, czemu żadne dziecko nie może się oprzeć - wypożyczalnia gokartów. Szalona jazda po Krynickim deptaku, pełna wspaniałej zabawy dla małych i dużych.
W chwilach euforii i dużych emocji, nie zapomnijcie o regeneracji sił na dalszą zabawę. Przedstawiamy oferty polecanych restauracji i karczm regionalnych, znajdujących się na terenie Krynicy-Zdrój. Znajdziecie tutaj nie tylko wyśmienite dania kuchni regionalnej, ale również wielbiciele kuchni włoskiej, tajskiej czy śródziemnomorskiej, znajdą coś dla siebie.
Jeżeli marzy Wam się rodzinny wypoczynek, na którym Wasze pociechy przeżyją niezapomnianą przygodę, a z ich buzi nie będzie znikał uśmiech. To pakujcie swoje walizki i przyjeżdżajcie do Krynicy- Zdrój.